Wszystko, co powinieneś wiedzieć o astrologicznym znaku Bliźnięta

Bliźnięta to trzeci znak zodiaku, kończący sezon wiosenny wraz z przypływem cieplejszego, delikatnego powietrza. Jest to zmienny znak, rządzony przez planetę Merkury, która symbolizuje rozum. Jego żywiołem jest Powietrze. Bliźnięta są związane z Trzecim Domem, reprezentującym wszelką komunikację.

Dekady znaku zodiaku Bliźnięta

Pierwsza dekada rozpoczyna się 22 i kończy 31 maja. Rządzą nią planety Merkury i Jowisz; osoby urodzone w tej dekadzie posiadają niezwykłą intuicję i są z natury skłonne do wiary w humanistyczne ideały.

Druga dekada rozpoczyna się 1 i kończy 10 czerwca. Rządzą nią planety Merkury i Mars; osoby urodzone w tej dekadzie są znacznie bardziej aktywne i dynamiczne niż osoby z pierwszej dekady. Pociągają je wszelkie zawody związane z podróżami.

Trzecia dekada rozpoczyna się 11 i kończy 21 czerwca. Rządzą nią Słońce i planeta Merkury; osoby urodzone w tej dekadzie są obdarzone intelektualnym i/lub fizycznym potencjałem. Potrzebują rozbudowanej grupy społecznej, by wciąż piąć się w górę i pokazać sobie, że potrafią walczyć!


Osobowość znaku :Bliźnięta jego opis

Ten znak zodiaku posiada otwarty umysł i jest w ciągłym ruchu. Stara się odkryć, zrozumieć i wyjaśnić wszystkie aspekty życia. Jego ogromna ciekawość i powszechna wiedza sprawiają, że staje się znakiem o bardzo interesującej osobowości. W związku z tym, że ciekawi go właściwie wszystko, brakuje mu koncentracji i może przegapić wspaniałe możliwości w relacjach międzyludzkich lub w kwestiach zawodowych. Jest tego świadomy i żałuje czasem takiego postępowania, lecz nie na długo - bardzo szybko przenosi centrum uwagi. Nigdy nie przestaje się poruszać - jak prawdziwa gwiazda!

Jest to również znak związany z wszelkiego rodzaju komunikacją. Bliźnięta to idealni mówcy. Zawsze znajdą sposób, by osiągnąć wyznaczony cel, nawet jeśli trzeba użyć do tego wszelkich środków. Tak utalentowana osobowość często dezorientuje osoby w jej otoczeniu: członków rodziny czy współpracowników. Przez jej wszechstronność, może być postrzegana jako nieuczciwa i przebiegła. Ten znak zodiaku jest bardzo zmienny – z wesołości i radości może szybko przejść do smutku. Jednak dzięki wpływom Merkurego, jest w stanie dostosować się do każdej sytuacji.

Przyjaźń i miłość to dla Bliźniąt bardzo istotne elementy. Osoba spod tego znaku przyciąga swoją umiejętnością słownej riposty i uprzejmością w stosunku do innych. Pragnie przede wszystkim podzielić się z innymi wizją idealnego szczęścia, spędza więc dużo czasu na rozmyślaniu o tej kwestii. Ten znak niezbyt łatwo angażuje się w związek, niezależność jest dla niego bardzo istotna. Wie, jak postępować, gdy poczuje się jak „w potrzasku”. Potrzebuje przestrzeni, świeżego powietrza i odległych krain do odkrycia!

Bliźnięta doceniają wszystko co związane jest z nową technologią i grami, ale również z dialektyką i pismem; wszystko, co wiąże się z motywacją, wyglądem, tworzeniem iluzji.

Każdy znak Bliźnięta

Ze względu na ich zdolność do adaptacji, Bliźnięta uwielbiają gry strategiczne i potyczki słowne. Ich słowa-klucze to zarówno „nowość”, jak i „tajemniczość”.

Mocne strony

Ten znak jest ciekawy świata i bardzo towarzyski. Jest idealnym towarzyszem, optymistycznie nastawionym do świata i pełnym radości! Pełen entuzjazmu, interesuje się wszystkim, co go otacza!


Słabości

Osoba spod znaku Bliźniąt jest czasem postrzegana jako nieuczciwa i manipulująca innymi. Ze względu na wpływ Merkurego, potrafi przystosować się do każdej okoliczności, co sprawia, że bywa niekonsekwentna w swoich decyzjach.

Zawód

Osoby spod tego znaku są pracowite i zdolne do wykonywania wielu zadań jednocześnie. Jednak gdy się je zezłości, mogą pod wpływem kaprysu zniszczyć całą swoją dotychczasową pracę w mgnieniu oka.
Bliźnięta potrafią się dostosować i są doskonałymi pracownikami, cechuje je jednocześnie kreatywność i niezawodność.

Kobieta i mężczyzna : jakie różnice ?

Kobieta spod znaku Bliźniąt to idealistka, poszukująca duchowych przeżyć. Uwielbia uwodzić, jest również całkowicie oddana swojemu partnerowi. Cechuje ją uprzejmość i pogoda ducha.

Mężczyzna spod znaku Bliźniąt dąży do perfekcji, z tego powodu będzie szukać rzadkiej perły w miłości, ideału swojej drugiej połówki. Pragnie sprawiać dobre wrażenie. Zaangażowanie nie przychodzi mu z łatwością.

Życie miłosne

Osoby spod znaku Bliźniąt są uduchowione, cenią nowości i pragną uciec od codziennej rutyny. Są otwarte na innych, boją się samotności i zbyt spokojnego życia. Lubią być w ciągłym ruchu, poszukują również przyjemności w życiu, zarówno w miłości, jak i w przyjaźni. Cechuje je także uprzejmość. Mają interesującą i oryginalną osobowość. Życie z nimi nigdy nie jest nudne!

- Wodnik
- Lew
- Baran
- Waga
- Strzelec


Portret znaku Bliźnięta

Żywioł Powietrze
Mocna strona Emocjonalny
Słabość Dwulicowy
Typ osobowości Wieczny nastolatek
Słowo-klucz Wszechstronność
Pogląd Nonkonformista
Fizyczność Ręce, ramiona, płuca
Kolor Wielokolorowy
Kamień Granat
Metal Rtęć

Życie miłosne

Nie można nudzić się w towarzystwie osoby spod tego znaku, której ciekawość, również na podłożu seksualnym, jest zdumiewająca i przyciągająca. Bliźnięta zaskakują swoją twórczością, zmysłem łapania okazji i bycia zawsze na czasie. Wiedzą, jakiej użyć taktyki, by nikt nie przeszedł obok nich obojętnie!

- Panna
- Ryby

Przeciwieństwo Bliźniąt: Strzelec.

Znani ludzie

- Marylin Monroe
- Sonia Rykiel
- Angelina Jolie
- Johnny Depp
- Françoise Sagan
- John Fitzgerald Kennedy
- Aznavour
- Jean Dujardin
- Romain Duris
- Johnny Hallyday
- Queen Victoria
- Paul McCartneyTa strona korzysta z plików cookie, aby zwiększyć wygodę korzystania.