Wszystko, co powinieneś wiedzieć o astrologicznym znaku Panna

Panna przybiera na sile pod koniec lata, a więc pod koniec okresu zbiorów. Włada nią planeta Merkury, która symbolizuje komunikację. Panna związana jest z Szóstym Domem, pełnym codziennego życia, pracy i ograniczeń.

Dekady znaku zodiaku Panna

Pierwsza dekada rozpoczyna się 24 sierpnia i kończy 3 września. Rządzą nią Słońce i planeta Merkury; osoby urodzone w tej dekadzie są nieśmiałe i skromne.

Druga dekada rozpoczyna się 4 i kończy 13 września. Rządzą nią planety Merkury i Wenus; osoby urodzone w tej dekadzie są ambitne i serdeczne.

Trzecia dekada rozpoczyna się 14 i kończy 22 września. Rządzi nią z podwójną energią planeta Merkury; osoby urodzone w tej dekadzie są delikatne, wrażliwe i bardzo racjonalne.


Osobowość znaku :Panna jego opis

Ten znak zodiaku zawsze dba o swój wizerunek. Zorganizowany, niezależny i pracowity z natury, jest pomocny i szczery. Przez długie godziny zastanawia się, co powinien wykonać i w jaki sposób. Aby osiągnąć wyznaczone sobie cele, pozostaje na uboczu, dyskretny, obserwujący wszystko wokół.

Ten znak wyróżnia się przede wszystkim swoimi dwoma głównymi cechami: wnikliwością i skromnością. Zależy mu bardziej na wykonaniu dobrze swojego zadania, niż na chwaleniu się swoimi sukcesami. Aby osiągnąć swój cel, Panna będzie kierować się bardziej rozumem, niż emocjami.

Ten żywioł Ziemi wykonuje każde zadanie w ustalonym porządku chronologicznym, co wyjaśnia, dlaczego jest postrzegany jako poważny. Dąży za każdym razem do perfekcji. Z łatwością mógłby przejąć stery, jednak często wycofuje się, zajmując dalsze miejsca i dając się „prowadzić”. Umiejętność analizowania niektórych spraw jest dużą zaletą w środowisku pracy, gdzie trzeba zachować zimną krew!

Panna jest oszczędna, potrafi ostrożnie zarządzać finansami – nigdy nie szaleje z wydatkami. Jej skrupulatność widoczna jest zarówno w życiu zawodowym, jak i w finansach oraz w życiu codziennym. Ten znak zodiaku kocha życie i jest w stanie dużo poświęcić w imię miłości!
Obsesyjnie szuka doskonałości – w pracy, w miłości i w przyjaźni.

Panna kocha spędzać czas na łonie natury, uwielbia otwarte przestrzenie. Spotkanie tego znaku pracującego w zawodzie związanym z ochroną przyrody nie jest niczym niezwykłym.

Każdy znak Panna

Ten znak zodiaku jest spokojny i zorganizowany, lubi posiadać kontrolę w każdej sytuacji. Bardzo troszczy się o swoje zdrowie i kondycję, potrafi regularnie ćwiczyć i dbać o siebie. Słowo-klucz: „spokój”, którego szuka we wszystkich aspektach życia.

Mocne strony

Panna jest ostrożna, dokładna i rozsądna. Ten znak zodiaku może stać się bardzo utalentowanym nauczycielem, pełnym umiejętności komunikacji i szczerej radości w przekazywaniu wiedzy. Niesamowicie opiekuje się swoimi bliskimi, troszczy się o każdy mały szczegół, okazując w ten sposób swoją miłość.


Słabości

Bywa, że ten znak zodiaku zbytnio skupia się na szczegółach. Jego nadmierna ciekawość, jak również obsesja na punkcie dobrze wykonanej pracy nie zawsze będą działać na jego korzyść. Chęć dążenia do szczęścia może być przez innych interpretowana jako egoizm. Niektóre z jego maniakalnych obsesji mogą sprawić, że stanie się nietolerancyjny wobec innych, a jego zdolności analityczne i dbałość o szczegóły mogą zasłonić mu wizję ogółu, niezbędną w wielu sytuacjach.

Zawód

To jest znak, na którym można polegać w świecie zawodowym. Cechuje go dokładność, powaga, szczegółowość i efektywność – jednym słowem, pragnie przede wszystkim dobrze wykonać wyznaczone mu zadanie. By mógł poczuć się spełniony, nie potrzeba mu dobrze płatnej pracy, a poczucia, że jest częścią zespołu i dąży do wspólnego sukcesu.

Kobieta i mężczyzna : jakie różnice ?

Kobieta spod znaku Panny jest skrupulatna i bezpośrednia. Nie ma dla niej miejsca na pomyłkę: pragnie znaleźć ideał w miłości, z którym chce zostać do końca życia, w związku opartym na komforcie i bezpieczeństwie.

Mężczyzna spod znaku Panny jest uczciwym i szczerym partnerem. W staranny sposób wybierze swoją drugą połówkę, szukając doskonałości. Pragnie założyć rodzinę i żyć w doskonałej harmonii!

Życie miłosne

Przyjemność jest ważnym elementem dla Panny – seks stanowi decydującą część w zdobyciu obiektu jej pożądania. Ten znak zodiaku wciąż szuka miłosnych doznań. Przez swoją skromność, woli często ukryć swoje pragnienia dotyczące intensywnego życia seksualnego. Ten żywioł Ziemi jest nieśmiały, zmysłowy; poszukuje przede wszystkim stabilności emocjonalnej. Zazwyczaj wierny w miłości, może jednak skusić się na romans z czystej ciekawości.

- Koziorożec
- Skorpion
- Rak
- Byk


Portret znaku Panna

Żywioł Ziemia
Mocna strona Zdyscyplinowany
Słabość Zamknięty w sobie
Typ osobowości Zwraca uwagę na szczegóły
Słowo-klucz Ostrożny
Pogląd Analizuję
Fizyczność Jelita, śledziona
Kolor Szary
Kamień Krzemień
Metal Platyna

Życie miłosne

Panna nigdy nie wda się w nową relację, zanim uprzednio tego nie przemyśli. Pełna silnego libido, kiedy tylko czuje się bezpiecznie, uwielbia korzystać z wszelkich ziemskich przyjemności. Docenia subtelność i dobry gust u partnera. Z jednej strony ten znak zodiaku jest perfekcjonistą, nawet na tle seksualnym, z drugiej strony uwielbia używać wszystkich swoich zmysłów jednocześnie!

- Wodnik
- Waga
- Bliźnięta
- Baran
- Lew

Przeciwieństwo Panny: Ryby.

Znani ludzie

- Beyoncé
- Claudia Schiffer
- Guillaume Apollinaire
- Hugh Grant
- Mickael Jackson
- Richard Gere
- Pedro Almodovar
- Sophia Loren
- Greta Garbo
- Mother Teresa
- Agatha Christie
- Leonard CohenTa strona korzysta z plików cookie, aby zwiększyć wygodę korzystania.